Święto pieczonego ziemniaka

ziemniak huszczaOGNISKO INTEGRACYJNE ZAKOŃCZYŁO PROJEKT„ Bezpieczny plac zabaw we wsi Huszcza” dofinansowany ze środków Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”


Dnia 27. 09. 2017 r gościliśmy w naszej szkole Panią Katarzynę Barcikowską przedstawicielkę Związku Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych w Lublinie, która dokonała monitoringu realizacji projektu.


Dnia 28 września dzieci wraz z rodzicami spotkali się na ognisku integracyjnym z okazji „Święta pieczonego ziemniaka”, na którym podsumowano działania w ramach programu Lubelskie Lokalnie- mikrodotacje FIO2.


Dyrektor Szkoły Podstawowej w Huszczy Dorota Pawłowska powitała dzieci i rodziców, przybyłych gości ze Szkoły Podstawowej w Łomazach oraz grupę nieformalną „ Razem dzieciom” i prezes OSP Huszcza Barbarę Hołownia. Koordynator projektu Danuta Nazarewicz przypomniała cele i zadania projektu „ Bezpieczny plac zabaw we wsi Huszcza” dofinansowanego ze środków Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”. Dyrektor szkoły wręczyła podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w budowę placu zabaw. Podkreśliła ogromny wkład mieszkańców Huszczy w ich realizację. Dzięki ich zaangażowaniu przy szkole powstał piękny plac zabaw, na którym znalazły się odnowione i zakupione sprzęty – karuzela i domek ze zjeżdżalnią i wspinaczką. Podziękowania przekazano także Wójtowi Gminy Łomazy Jerzemu Czyżewskiemu, który wspomógł inicjatywę mieszkańców przekazując fundusze na zakup słupków i siatki ogrodzeniowej. Następnie ogłoszono wyniki gminnego konkursu plastycznego „ Wakacyjne zabawy na placu zabaw”. Rozdano laureatom i uczestnikom nagrody i upominki zakupione ze środków FIO.


Po części oficjalnej rozpoczęły się atrakcje. Dzieci bawiły się na nowym placu zabaw. Uczestniczyły w zabawach z chustą klauza, pokonywały tor przeszkód – tunel, puszczały bańki mydlane. Chętnie korzystały z malowania twarzy. Uzdolnione plastycznie mamy zamieniały dzieci w kotki, pieski, piratów i inne ulubione postacie. Uczniowie poznali krótką historię pojawienia się ziemniaka w naszym kraju. Potem rozpoczęły się zabawy z ziemniakiem. Były wyścigi z ziemniakiem na łyżce drewnianej, poszukiwania ziemniaków na boisku szkolnym oraz ziemniaczane obrazy wykonane techniką stempelkową, pt.: „ Stempelkowy plac zabaw”. Starszacy zorganizowali „Otrzęsiny” dla uczniów klasy czwartej. Przygotowali zabawne, ale trudne zadania do wykonania. Były to np. skoki na skakance w kaloszach, magiczne pudełko, test wiedzy o szkole. Czwartacy poradzili sobie bardzo dobrze i zostali przyjęci do starszyzny szkolnej. Zabawy zakończyły się pieczeniem kiełbasek i ziemniaków na ognisku. Jesienna pogoda dopisała. Bawiliśmy się po prostu świetnie, pysznie i smakowicie. Nad wszystkim czuwały panie nauczycielki i rodzice. Szkoda, że musieliśmy wracać do domu, ale następnego dnia były lekcje.

Galeria