2 maja - W Koszołach i Studziance upamiętniono Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Przekazanie flagi i masztu2 maja br. w dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, święta obchodzonego na mocy ustawy z 20 lutego 2004 r., z inicjatywy Prezesa Społeczno-Kulturalnego „TŁOKA” w Koszołach Cezarego Nowogrodzkiego odbyło się uroczyste przekazanie przez Posła na Sejm Riada Haidara masztu flagowego i flagi narodowej. Maszt postawiono na placu obok budynku poszkolnego w Koszołach.

W uroczystości wzięli udział poseł na Sejm Riad Haidar, Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Wiński, Sekretarz Gminy Łomazy Marianna Łojewska, Prezes Stowarzyszenia Cezary Nowogrodzki wraz z  przedstawicielami, dzieci oraz media.

Sponsor masztu na zakończenie spotkania wręczył dzieciom symboliczne upominki.

Następnie delegacja upamiętniła na mizarze w Studziance walczących i poległych w imię wolności i niepodległości ojczyzny żołnierzy tatarskiego pochodzenia. Złożono kwiaty przy grobie generała Józefa Bielaka. W imieniu mieszkańców Studzianki znicze zapalili Sołtys Stanisław Dziobek i Radny Gminy Grzegorz Wysocki.

Przybyli z głębokim zainteresowaniem słuchali Prezesa Rozwoju Miejscowości Studzianka Łukasza Wędy, który ciekawie opowiadał o okolicznych nagrobkach, historii cmentarza. Spotkanie to w pewnym stopniu przyczyniło się do poznania kultury oraz historii.

Galeria Radiobiper- Koszoły

Galeria Radiobiper - Studzianaka