„Postaw na Rodzinę”

Piknik rodzinny - Zdjęcie dziecka na scenieW niedzielę 30 maja 2021 roku w parku przy Placu Jagiellońskim w Łomazach odbył się  Piknik Rodzinny zorganizowany w ramach kampanii „ Postaw na Rodzinę”. Piknik Rodzinny  po raz 11 w Łomazach zgromadził  licznych mieszkańców i gości, bawiły się na  nim dzieci, młodzież i dorośli.

 

Ideą Pikniku było promowanie zdrowego stylu życia, zorganizowanie alternatywnej formy spędzenia wolnego czasu poprzez wspólną zabawę, poprawienie relacji z bliskimi, promowanie pozytywnego obrazu rodziny,  zacieśnienie więzi międzypokoleniowej.

 

Realizując Kampanię „Postaw na Rodzinę” organizatorzy chcieli zwrócić uwagę na fakt, iż to rodzina jest najmniejszą komórką lokalnej społeczności, ma wpływ na proces wychowania i kształtowania młodego pokolenia, a głównym jej zadaniem jest zapewnienie swoim członkom poczucia bezpieczeństwa, stabilności i oparcia.

 

Organizatorami Pikniku byli: Wójt Gminy Łomazy - Jerzy Czyżewski, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łomazach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach.

W programie m.in. miały miejsce XVI Powiatowe Prezentacje Wokalne, pokazy taekwondo, gry i zabawy dla wszystkich.

 

Pokaz taekwondo zaprezentowały dwie grupy wiekowe Akademii Virtus Łomazy pod kierownikctem Artura Romaniuka- założyciela Virtusa.

 

Po pokazach karate przyszedł czas na gry i zabawy dla dzieci i rodziców z animatorami Rafaelo z Lublina. Kolejki ustawiały się również przy dmuchańcu, nad którym królował Tukan na wysokości prawie siedmiu metrów. Muzyka, tańce animacyjne dla dzieci i rodziców, zabawy ruchowe, mini disco, magiczne show, facepainting, skręcanie  balonów i turniej rycerski, mega bańki mydlane, konkursy, warsztaty plastyczne dla dzieci, a do tego stanowisko darmowego pop-cornu oraz waty cukrowej do bólu przez cały czas trwania imprezy.

 

Łomaskie Stowarzyszenie Rozwoju osłodziło chwilę lodami dla wszystkich dzieci, a Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla wszystkich uczestników festynu sponsorowała darmowe hamburgery z Kebabu na Rogu w Łomazach, które rozchodziły się w szybkim tempie.

 

Największym zainteresowaniem cieszyły się dwa stanowiska wirtualnej rzeczywistości: GOGLE HTC VIVE i GOGLE HTC OculusRift, gdzie wirtualnie a zarazem bardzo realistycznie można było odbyć skok na bungee, wędrówkę po dnie morza, lot statkiem kosmicznym, przejechać się kolejką górską lub spotkać się z dinozaurami.

Elementy zabawy łączyły  się z edukacją profilaktyczną, a widzowie mogli cieszyć się różnymi formami zaprezentowanej twórczości.

 

Świetnie spisał się zespół „Tentative” działający przy GOK w Łomazach prezentując swoje utwory.

 

Impreza zakończyła się loterią fantową z nagrodami dla wszystkich.