Operacja Czysta Rzeka

logo czysta rzekaStowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka i Gmina Łomazy zapraszają do udziału w sprzątaniu rzeki Zielawy oraz jej okolicy w ramach ogólnopolskiej akcji Operacja Czysta Rzeka.

 

"Po raz piąty spotkamy się, żeby posprzątać cenne dla ekosystemu i lokalnych społeczności tereny zielone. Jeśli dobro przyrody i krajobrazu leży Ci na sercu, a widząc śmieci, wołasz o pomstę do nieba, dołącz do nas! Wspólnie możemy zrobić coś dobrego dla świata i nas samych."

 

Do akcji przyłącza się stowarzyszenie ze Studzianki z Gminą Łomazy oraz Zespół Placówek Oświatowych w Łomach oraz harcerze. W tym roku będzie ona skupiona na rzekach Zielawa, Żarnica, Lutnia i Grabarka oraz drogach prowadzących do tych akwenów wodnych. Co roku niestety obserwujemy nagromadzenie licznej ilości różnego rodzaju śmieci w korycie rzeki jak i na brzegach. W oparciu o wolontariuszy zamierzamy posprzątać rzeki  na obszarze gminy Łomazy zarówno z kajaka jak i pieszo. W tym celu powstał sztab w Studziance, który będzie koordynował całe przedsięwzięcie.

 


Zachęcamy i zapraszamy do udziału w tej niezwykłej akcji wolontariuszy, którzy mogą zgłaszać się telefonicznie 501 266 672, emailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez media społecznościowe do 24 marca 2023r. Można tez rejestrować się przez stronę www.operacjarzeka.pl dalej klikając zostań wolontariuszem i wybierając sztab Studzianka https://system.operacjarzeka.pl/?actionSlug=zielawa&actionId=667. Wolontariusze którzy zgłoszą się w terminie otrzymają pamiątkowe koszulki akcji oraz czeka ich pływanie kajakiem oraz ognisko. Osoby nieletnie powinny posiadać zgodę rodzica lub opiekuna prawnego. Pierwsze spotkanie odbędzie się na moście Jusaki Zarzeka 1 kwietnia 2023 o godz. 10:00. Drugie będzie miało miejsce 29 kwietnia 2021 roku. Rozpocznie się przy moście w Studziance na Szenejkach o godz. 10:00. Zostanie zakończone ogniskiem i strzelaniem z łuku na Łysej Górze w Studziance.

 

Więcej na stronie https://operacjarzeka.pl

 

Autor: Łukasz Węda