Przejdź do treści

Gmina Łomazy otrzymała bezzwrotne wsparcie z planu rozwojowego na realizację Przedsięwzięcia pn. „Termomodernizacja obiektów lokalnej aktywności społecznej” w ramach inwestycji B1.1.4. „Wzmocnienie efektywności energetycznej obiektów lokalnej aktywności społecznej”. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w budynkach filii Gminnego Ośrodka Kultury w Łomazach w miejscowościach Korczówka i Lubenka.

Celem projektu było wdrożenie prac mających na celu poprawę efektywności energetycznej budynków
ośrodków kultury na terenie Gminy Łomazy w miejscowości Lubenka oraz Korczówka, które pełnią funkcję filii Gminnego Ośrodka Kultury w Łomazach. Projekt polegał na głębokiej i kompleksowej modernizacji
energetycznej budynków użyteczności publicznej. Głównym celem projektu było zwiększenie efektywności energetycznej budynków w miejscowości Lubenka oraz Korczówka. Cele szczegółowe:
– Głęboka i kompleksowa modernizacja energetyczna budynków w miejscowości Lubenka oraz Korczówka w Gminie Łomazy.
– Zmniejszenie zużycia energii pierwotnej w budynku w miejscowości Lubenka oraz Korczówka w Gminie
Łomazy.

Grupami docelowymi w ramach projektu są użytkownicy obu w/w filii GOK. Będą to w szczególności
mieszkańcy Gminy Łomazy, a zwłaszcza mieszkańcy Korczówki i Lubenki. Liczba mieszkańców w roku 2023
(dane BDL GUS) wynosiła 4559 osób. Grupę docelową stanowić będą również grupy typu: zespoły ludowe,
koła gospodyń wiejskich, kluby seniora, które będą korzystać z Filii GOK w Korczówce i Lubence. Dodatkową grupę stanowić będą osoby przyjezdne, które będą uczestniczyć w zajęciach np. warsztatach na terenie obiektów.

Osiągnięte wskaźniki rezultatu wdrożenia projektu:

-Oszczędności pod względem rocznego zużycia energii pierwotnej: 118,5152 MWh/rok.

-Termomodernizowane obiekty działalności społecznej w liczbie 2 obiektów.

Wartość przedsięwzięcia wyniosła 701 677,95 zł

Kwota udzielonego wsparcia: 554 750,71 zł.