Przejdź do treści

„Dobre, bo bialskie” 2022

W dniu 13 stycznia 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej odbyła się 21. doroczna gala, podczas której wręczone zostały wyróżnienia „Dobre, bo bialskie” za 2022 rok.

Wyróżnienia przyznawane są przedsiębiorstwom, instytucjom państwowym i samorządowym, osobom fizycznym, jednostkom samorządu terytorialnego, organizacjom społecznym i zawodowym oraz innym podmiotom, które całokształtem działalności w znaczący sposób przyczyniły się do gospodarczego lub społecznego rozwoju powiatu lub jego promocji, stwarzając wzorce dla innych firm, skutecznie konkurując na rynku osiągają coraz lepsze wyniki, prowadzą działalność społeczną lub charytatywną, wspierają środowiska lokalne lub przyczyniają się do popularyzowania osiągnięć powiatu bialskiego i zachowania zasobów dziedzictwa kulturowego.

W tegorocznej edycji w kategorii „Gmina – Lider Samorządności” Gmina Łomazy otrzymała tytuł Dobre, bo Bialskie za rok 2022.

Z rąk Starosty Bialskiego Mariusza Filipiuka i Przewodniczącego Rady Powiatu Mariusza Kiczyńskiego nagrodę oraz dyplom uznania odebrali Jerzy Czyżewski – Wójt Gminy, Andrzej Wiński – Przewodniczący Rady Gminy oraz Marianna Łojewska – Sekretarz Gminy.

Zgodnie z Regulaminem przyznawania wyróżnienia Starosty Bialskiego „Dobre, bo Bialskie” tytuł nadawany jest w formie statuetki. Jest to najwyższe powiatowe rzeczowe wyróżnienie o charakterze honorowym. Gminę Łomazy doceniono przede wszystkim za pozyskiwanie funduszy unijnych i rządowych, realizację strategicznych inwestycji, a także dynamiczny rozwój jednostek organizacyjnych gminy oraz kierowanie oferty dla wszystkich grup mieszkańców według grup wiekowych i statusu rodzinnego.