Przejdź do treści

„Raz na Ludowo”

Zespół „Raz na Ludowo” z Huszczy powstał w 2020 roku z inicjatywy Pani Elżbiety Moszkowskiej.

„Luteńka”

tel. 503 783 524

Zespół z Koszoł powstał w 2014 roku. Tworzy go sześć pań. W swoim repertuarze posiadają piosenki okolicznościowe patriotyczne i religijne. Występują na terenie gminy i powiatu.

„Pohulanka”

Antoni Powszuk – Kierownik
tel. 503 783 524

W lipcu 2016 roku powstał w Kopytniku nowy zespół śpiewaczy pod nazwą „Pohulanka”. W Zespole śpiewa 10 osób: 5 kobiet i 5 mężczyzn.

Zespół śpiewa piosenki ludowe, biesiadne, patriotyczne i religijne. Zadebiutował na Dożynkach Gminnych w Łomazach, uczestniczył w wielu uroczystościach, przeglądach i konkursach na terenie Gminy Łomazy i powiatu Bialskiego, m.in. w Powiatowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Dorosłych- Dzień Papieski. Członkowie Zespołu chętnie uczestniczą w przygotowaniach i biorą udział w uroczystościach i wydarzeniach kulturalnych.

„Studzienczanie”

Andrzej Chwaluczyk – Opiekun artystyczny
tel. 511 486 016

Zespół ze Studzianki istnieje od 2010 roku. Wykonuje utwory o charakterze świeckim i religijnym. Pierwszym kierownikiem muzycznym zespołu był Tadeusz Derlukiewicz. Zespół uczestniczył w wielu prezentacjach, przeglądach i imprezach na terenie gminy i powiatu.

„Tentative”

Arkadiusz Saczuk – Opiekun artystyczny
tel. 83 341 70 13

Nazywamy się Tentaive i działamy przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łomazach.

Nasz zespół powstał w lutym 2013 w pierwotnym składzie: gitara solowa – Mateusz Bańkowski, gitara rytmiczna – Klaudyna Bielecka, gitara Basowa – Zachariasz Karpowicz, instrumenty klawiszowe – Mateusz Olichwirowicz, instrumenty perkusyjne – Artur Telaczyński i wokal – Edyta Skibniewska.

Skład ten ulegał częstym zmianom. Aktualny skład zespołu to: gitara solowa – Maciej Chotkowski, gitara rytmiczna – Michał Koszewski, gitara basowa – Zachariasz Karpowicz, instrumenty perkusyjne – Justyna Abramek i Artur Telaczyński i wokal – Alicja Kaczan i Julia Szcześniak.

Nasz repertuar złożony jest głównie z rockowych brzmień ale nie zabrakło w nim też cięższych utworów instrumentalnych, czy lżejszych i spokojnych piosenek. Naszym promotorem jest Pan Arkadiusz Saczuk. Występowaliśmy już na dużych scenach ale mamy zapał do pokazania się na jeszcze większych.

Z tego miejsca wszystkich serdecznie pozdrawiamy oraz zapraszamy na nasze koncerty i stronę naszego zespołu na Facebook’u.

„Wiem Dokąd Idę”

Arkadiusz Saczuk – Opiekun artystyczny
tel. 83 341 70 13

Zespół działa w Gminnym Ośrodku Kultury w Łomazach od 1995 r. skupiając dzieci i młodzież z gminy Łomazy. Założycielem i pierwszym instruktorem muzycznym był Ryszard Bielecki, a drugim opiekunem artystycznym był Grzegorz Kulicki. Zespól brał udział w licznych przeglądach i konkursach odnosząc wiele sukcesów. Swoimi występami uświetnia różnego rodzaju imprezy kulturalne, święta państwowe, kościelne prezentując swój bogaty i różnorodny repertuar.

„Zielona Kalina”

Andrzej Chwaluczyk – Opiekun artystyczny
tel. 511 486 016

Zespół z Dubowa istnieje od 2012 roku. Od momentu powstania kierownikiem muzycznym zespołu był Tadeusz Derlukiewicz. Członkowie zespołu uczestniczyli w wielu przedsięwzięciach muzycznych na terenie gminy i powiatu, prezentując pieśni i ludowe patriotyczne i religijne.