Jubileusz 50-lecia i 60-lecia pożycia małżeńskiego w gminie Łomazy
W sobotę 9 maja 2026 roku pary małżeńskie z terenu Gminy Łomazy, które zawarły związek małżeński w 1974 r. otrzymały medale z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego. W uroczystości uczestniczyły również pary małżeńskie, które w bieżącym roku obchodzą 60-lecie pożycia małżeńskiego.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. odprawioną w kościele pod wezwaniem Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach, której przewodniczył Ks. Kanonik Adam Kamecki – proboszcz Parafii Łomazy oraz Ks. Adam Józefaciuk proboszcz Parafii św. Augustyna w Różance.
Druga część uroczystości odbyła się w sali remizy w Łomazach. Wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski powitał Jubilatów i przybyłych na uroczystość gości: Andrzeja Wińskiego – Przewodniczącego Rady Gminy Łomazy, Ireneusza Korszenia – Zastępcę Przewodniczącego Rady Gminy Łomazy, Agnieszkę Horaczyńską – Sekretarz Gminy z pracownikami Urzędu Gminy Łomazy, Jolantę Kapczuk – Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, Marcina Głowackiego Zastępcę Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, Ks. Kanonika Adama Kameckiego – Proboszcza Parafii Łomazy, Ks. Adama Józefaciuka proboszcza Parafii w Różance, Wojciecha Lesiuka – Kapelmistrza oraz członków Orkiestry Dętej w Łomazach, Arkadiusza Saczuka Instruktora oraz członków Zespołu Śpiewam bo Lubię w Łomazach i przybyłych gości.
W dalszej części Wójt Gminy pogratulował Jubilatom wspólnie przeżytych lat, złożył w imieniu swoim i całego samorządu życzenia zdrowia i pomyślności na kolejne lata życia oraz wręczył przyznane przez Prezydenta RP medale za 50-letnie pożycie małżeńskie. Kierownik USC w Łomazach Jolanta Kapczuk przekazała legitymacje okolicznościowe o przyznaniu medalu, Sekretarz Agnieszka Horaczyńska złożyła na ręce jubilatów listy gratulacyjne, Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Wiński i Wiceprzewodniczący Ireneusz Korszeń wręczyli kwiaty. Uroczystość uświetnił występ Zespołu Śpiewam bo Lubię w Łomazach oraz Orkiestry Dętej w Łomazach.
Złote gody świętowali Państwo:
- Marianna i Ludwik Buczyńscy
- Rozalia i Zenon Dynia
- Krystyna i Mieczysław Głowaccy
- Aniela i Zdzisław Horaczyńscy
- Zofia i Mieczysław Józefaciuk
- Marianna i Stanisław Kożuchowscy
- Jadwiga i Ryszard Nowik
- Sabina i Józef Rozwadowscy
Jubilatom za długoletnie 60 lat pożycie małżeńskie Wójt Gminy Łomazy złożył życzenia i wręczył listy gratulacyjne.
Diamentowe gody obchodzą Państwo:
- Danuta i Jan Daniluk
- Alina i Józef Kowiescy
- Krystyna i Józef Kulawiec
- Celina i Henryk Owczaruk
- Eugenia i Zygmunt Stanilewicz
- Marianna i Antonii Tokarewicz
- Teresa i Jan Zając
Jubileusz był okazją do wspomnień, refleksji oraz wspólnego świętowania pięknej historii. Wszystkim parom, które zostały odznaczone, serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne, wspólne lata.

