Przejdź do treści

Jubileusz 50-lecia i 60-lecia pożycia małżeńskiego w gminie Łomazy

W sobotę 9 maja 2026 roku  pary małżeńskie z terenu Gminy Łomazy, które zawarły związek małżeński w 1974 r. otrzymały medale z okazji  50-lecia pożycia małżeńskiego. W uroczystości uczestniczyły również pary małżeńskie, które w bieżącym roku obchodzą 60-lecie pożycia małżeńskiego.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. odprawioną w kościele pod wezwaniem Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach, której przewodniczył Ks. Kanonik Adam Kamecki –  proboszcz Parafii Łomazy oraz Ks. Adam Józefaciuk proboszcz Parafii św. Augustyna w Różance.

Druga część uroczystości odbyła się w sali remizy w Łomazach. Wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski powitał Jubilatów i przybyłych na uroczystość gości: Andrzeja Wińskiego – Przewodniczącego Rady Gminy Łomazy, Ireneusza Korszenia – Zastępcę Przewodniczącego Rady Gminy Łomazy, Agnieszkę Horaczyńską – Sekretarz Gminy z pracownikami Urzędu Gminy Łomazy, Jolantę Kapczuk – Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, Marcina Głowackiego Zastępcę Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, Ks. Kanonika Adama Kameckiego –  Proboszcza Parafii Łomazy, Ks. Adama Józefaciuka proboszcza Parafii w Różance, Wojciecha Lesiuka – Kapelmistrza oraz członków Orkiestry Dętej w Łomazach, Arkadiusza Saczuka Instruktora oraz członków Zespołu Śpiewam bo Lubię w Łomazach i przybyłych gości.

W dalszej części Wójt Gminy pogratulował Jubilatom wspólnie przeżytych lat, złożył w imieniu swoim i całego samorządu życzenia zdrowia i pomyślności na kolejne lata życia oraz wręczył przyznane przez Prezydenta RP medale za 50-letnie pożycie małżeńskie. Kierownik USC w Łomazach Jolanta Kapczuk przekazała legitymacje okolicznościowe o przyznaniu medalu, Sekretarz Agnieszka Horaczyńska złożyła na ręce jubilatów listy gratulacyjne, Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Wiński i Wiceprzewodniczący Ireneusz Korszeń wręczyli kwiaty. Uroczystość uświetnił występ Zespołu Śpiewam bo Lubię w Łomazach oraz Orkiestry Dętej w Łomazach. 

Złote gody świętowali Państwo:

  1. Marianna i Ludwik Buczyńscy        
  2. Rozalia i Zenon Dynia                      
  3. Krystyna i Mieczysław Głowaccy    
  4. Aniela i Zdzisław Horaczyńscy         
  5. Zofia i Mieczysław Józefaciuk          
  6. Marianna i Stanisław Kożuchowscy  
  7. Jadwiga i Ryszard Nowik      
  8. Sabina i Józef Rozwadowscy            

Jubilatom za długoletnie 60 lat pożycie małżeńskie Wójt Gminy Łomazy złożył życzenia i wręczył listy gratulacyjne.

Diamentowe gody obchodzą Państwo:

  1. Danuta i Jan Daniluk                     
  2. Alina i Józef Kowiescy                    
  3. Krystyna i Józef Kulawiec               
  4. Celina i Henryk Owczaruk              
  5. Eugenia i Zygmunt Stanilewicz       
  6. Marianna i Antonii Tokarewicz 
  7. Teresa i Jan Zając      

Jubileusz był okazją do wspomnień, refleksji oraz wspólnego świętowania pięknej historii. Wszystkim parom, które zostały odznaczone, serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne, wspólne lata.