Przejdź do treści

ul. Szkolnaorlik
21-532 Łomazy

Godziny otwarcia:
wt – pt: 14.00 – 22.00
sob. – niedz.: 12.00 – 20.00

Orlik na Facebooku
Nasz Orlik

Obiekt zrealizowany został w 2009 roku w ramach rządowego programu „Moje Boisko Orlik 2012”, który zakłada budowanie nowoczesnych, bezpiecznych i ogólnodostępnych kompleksów sportowych. Gmina Łomazy przystąpiła do tego programu w jego drugiej edycji.

Uchwałą Sejmiku Województwa Lubelskiego z roku 2009 nasza gmina razem z czterema innymi gminami Powiatu Bialskiego została zakwalifikowana do realizacji projektu.

Prace projektowe zostały wykonane przez Firmę ARCHISPORT z Wrocławia. Natomiast wykonawcą budowy jest wyłoniona w postępowaniu przetargowym Firma AF – TERM z Lublina. Cykl budowy zamknął się w czasie trzech miesięcy od daty podpisania umowy.

W ramach kompleksu boisk wybudowano boisko do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne do piłki siatkowej i koszykówki z możliwością gry w tenisa ziemnego oraz modułowe zaplecze socjalne.
Ogólny koszt inwestycji to kwota 1.040.000zł, w tym 333 tys. zł, otrzymaliśmy z Ministerstwa Sportu i Turystyki, 333 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego , pozostałe środki przeznaczyliśmy z budżetu Gminy Łomazy.

Obiekt sportowy na miarę XXI wieku służyć będzie wszystkim, którzy zechcą trenować, aby rozwijać sprawność fizyczną i zdobywać coraz lepsze rezultaty w rywalizacji sportowej.