Przejdź do treści

Nowy numer kwartalnika „Echo Studzianki”

Oddajemy w Państwa ręce 52. numer kwartalnika „Echo Studzianki”. W bieżącym wydaniu prezentujemy wspomnienia jednej z najstarszych mieszkanek Studzianki Pani Lucji Duch z d. Gruszeckiej liczącej ponad 90 lat.

Relacja została spisana przez jej córkę p. Renatę Barciś w latach 2023-2024 w Jeleniej Górze i jest bardzo cenna. Pani Lucja urodziła się w Studziance w 1933 roku i mieszkała w niej przez 19 lat. Serdecznie dziękujemy za podzielenie się swoimi wspomnieniami.

W dalszej części publikujemy wywiad z jednym z najstarszych  żyjących mężczyzn pochodzących ze Studzianki Stanisławem Sienkiewiczem. 91-letni Pan Stanisław trzyma się bardzo  dobrze i pamięcią nadal zaskakuje przypominając wiele interesujących wy-darzeń z przeszłości.

18 lutego minęła  95-ta rocznica urodzin Marii Mazur z domu Wilbik – wychowawcy oraz pedagoga w studziańskiej szkole.  Prezentujemy jej wspomnienia.

Ponadto zamieszczamy wykaz poborowych z naszej miejscowości urodzonych w latach 1887-1925. Jest to spis tych którym nadano kwalifikację wojskową.

Przedstawiamy relacje z minionych wydarzeń oraz zamieszczamy bieżące informacje. W niniejszym wydaniu nie zabraknie stałych rubryk jak Studzianka w starej fotografii oraz kącik poetycki. Zachęcamy do lektury  https://studzianka.eu/wp-content/uploads/2024/04/Echo52.pdf