Przejdź do treści

Operacja Czysta Rzeka

Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka zaprasza do współpracy i udziału w sprzątaniu rzeki Zielawy oraz jej okolicy w ramach ogólnopolskiej akcji Operacja Czysta Rzeka. Jak podają Organizatorzy ma za zadanie „zależy nam na tym, aby przestrzeń, w której żyjemy, pozostała co najmniej w takim stanie, w jakim sami ją zastaliśmy.

Dążymy do tego, by kolejne pokolenia mogły cieszyć się światem i przyrodą umożliwiającymi naturalny rozwój dzięki zasobom, które udało nam się dla nich zachować i ochronić.”. Do akcji przyłącza się stowarzyszenie ze Studzianki z Gminą Łomazy oraz Zespół Placówek Oświatowych w Łomach oraz harcerze. W tym roku będzie ona skupiona na rzekach Zielawa, Lutnia i Grabarka oraz drogach prowadzących do tych akwenów wodnych. Co roku niestety obserwujemy nagromadzenie licznej ilości różnego rodzaju śmieci w korycie rzeki jak i na brzegach. W oparciu o wolontariuszy zamierzamy posprzątać rzeki na obszarze gminy Łomazy zarówno z kajaka jak i pieszo. W tym celu powstał sztab w Studziance, który będzie koordynował całe przedsięwzięcie. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w tej niezwykłej akcji wolontariuszy, którzy mogą zgłaszać się poprzez stronę akcji https://system.operacjarzeka.pl/?actionSlug=czysta-rzeka-zielawa&actionId=1318 telefonicznie 501 266 672, emailem stowarzyszeniestudzianka@tlen.pl lub poprzez media społecznościowe do 18 marca 2024r. Rozpocznie się zbiórką na kajakowym przystanku przy moście w Studziance w stronę Łomaz o godz. 10:00. Działania zostaną zakończone zostanie ogniskiem i strzelaniem z łuku na Łysej Górze w Studziance. Można też rejestrować się przez stronę www.operacjarzeka.pl dalej klikając zostań wolontariuszem i wybierając sztab Studzianka. Wolontariusze którzy zgłoszą się w terminie otrzymają pamiątkowe koszulki akcji oraz ognisko. Osoby nieletnie powinny posiadać zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

Druga akcja będzie miała miejsce 27 kwietnia 2024 roku w Łomazach zapisy https://system.operacjarzeka.pl/?actionSlug=czysta-rzeka-zielawa-w-lomazach&actionId=1319 . Całe przedsięwzięcie organizuje wydawca magazynu „Kraina Bugu. Sztab Główny znajduje się w Łosicach. Akcja opiera się o Sztaby Lokalne, które zgłaszają się do akcji na zasadach wolontariatu. Więcej informacji o inicjatywie można znaleźć na stronie https://operacjarzeka.pl