Przejdź do treści

Po raz kolejny w ramach ogólnopolskiej akcji sprzątania rzek i dróg do nich dojazdowych sprzątaliśmy naszą miejscowość.

   W tym roku zebraliśmy mniej śmieci niż w latach poprzednich. Dobrze, że nie było już dużo opon. Za to butelek po tzw. małpkach i innych alkoholach całe mnóstwo. Do tego sporo folii, puszek, oraz opakowań po fast foodach.

Udało się zrobić drogę przez Studziankę i okolice rzeki Zielawy koło mostu na Łomazy. Dziękuję wszystkim mimo poran-nej niepewności  w pogodzie, że poświęcili swój sobotni czas i zdecydowali się wspomóc akcję sprzątania w Studziance. Serdeczne podziękowania dla Jadwigi Kondratiew, Moniki Jarzębskiej, Rafała Jarzębskiego, Krzysztofa Jarzębskiego za walkę na drodze do Zielawy w stronę Dokudowa, pas przy granicy z Ortelem Królewskim i te 16 worków za przystankiem na Ortel Królewski. Dziękujemy Mirkowi Wędzie, Adrianowi Niedźwiedziowi, Ilonie i Maciejowi Adamczykom i Mirosławowi Kutnikowi. W sumie ze-braliśmy 52 worki, opony, części plastikowe od aut, kawałki blach styropiany co dało dwie przy-czepki, czyli ponad tonę To nie dwie czy trzy tony jak w latach ubiegłych. Słowa podziękowania dla Wójta Gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego i PW sp. o.o Komunalnik z Białej Podlaskiej za likwidację nieczystości oraz radnemu Grzegorzowi Wysockiemu za wsparcie techniczne.

       Druga tego typu akcja w tym roku odbędzie się na rzece Zielawie, na drogach do Zielawy w Łomazach Jusakach Zarzece, Szymanowie, Korczówce  na drogach do Koszoł w sobotę 27 kwietnia 2024. Do akcji już zgłaszają się  harcerze i Zuchy z 1 Drużyny Harcerskiej w Łomazach, uczniowie z ZPO w Łomazach, Łomaskie Stowarzyszenie Rozwoju przy wparciu PW sp. o.o Komunalnik z Białej Podlaskiej  Zapisy trwają
https://system.operacjarzeka.pl/?actionSlug=czysta-rzeka-zielawa-w-lomazach&actionId=1319.
Zapraszamy do udziału.     

Autor: Łukasz Węda