Przejdź do treści

Powiatowy Turniej Siatkówki w Łomazach

Turniej otworzyli gospodarze obiektu Wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski, Bogumiła Wińska Dyrektor ZPO w Łomazach oraz Radny Powiatowy i Przewodniczący Powiatowego LZS Arkadiusz Maksymiuk. Następnie prowadzący Łukasz Węda zaprezentował drużyny i omówił zasady przeprowadzenia turnieju. Ustalono, że gra będzie toczyła się do dwóch wygranych setów do 15-tu punktów każdy.

W zawodach wystartowało 13 drużyn z powiatu bialskiego. Rywalizacja toczyła się w trzech grupach. W systemie każdy z każdym, a zwycięzcy grup i druga drużyna z najlepszym bilansem przechodziły do półfinału.

W grupie A grały ekipy: Wesołe Poziomki Łomazy, Starzy i Młodzi, EKONOMIK, Halowicze II oraz Dor-Truck Czosnówka. Rywalizację wygrał zespół Ekonomika.

W drugiej grupie rywalizowały zespoły Klub Biegacza Biała Biega, Niedźwiadki Studzianka/ Łomazy, Czwórka Biała Podlaska oraz Halowicze I, którzy wygrali z kompletem zwycięstw.

W trzeciej najlepszym teamem okazał się Gaj Zalesie, który pokonał Niwę Łomazy, Giebel Biała Podlaska i Samych Swoich.

Do grup finałowych dołączyła najlepsza z drugich lokat ekipa Samych Swoich. W w wyniku losowania w półfinale zagrał Gaj Zalesie z Ekonomikiem i Halowicze I z Samymi Swoimi. Pierwszy zacięty mecz wygrał Gaj Zalesie choć młodzież postawiła się bardzo mocno i w drugim secie uległa dopiero na przewagi. W finale zagrali Gaj Zalesie i Halowicze I. O zwycięstwie musiał zadecydować tie-break, ponieważ pierwszy set padł łupem Halowiczów I 15-8. W drugim Gaj Zalesie wygrał 15-8. W trzecim idąc za ciosem zawodnicy z Gaj Zalesie udowodnili swoją wyższość wygrywając 15-7 i cały turniej w którym stracili tylko jednego seta.

W meczu o trzecie miejsce po raz drugi tego dnia trafiły na siebie ekipy Starzy i Młodzi oraz EKONOMIKA. Młodzież przegrała pierwszego seta do 5. W drugim wzięli się do pracy i wygrali do 13. W trzecim decydującym i zaciętym Starzy i Młodzi pokonali przeciwników 15-12 i zajęli 3 miejsce.

Puchary dla trzech pierwszych ekip ufundowała Gmina Łomazy. Nagrody rzeczowe i dyplomy przekazane zostały przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej oraz LZS. Serdeczne podziękowania należą się dla zawodników z drużyn, którzy sędziowali poszczególne mecze oraz Prezesa Niwy Łomazy Romana Bańkowskiego za wsparcie w arbitrażu półfinału oraz finału.