Przejdź do treści

Rozwój kompetencji cyfrowych w Gminie Łomazy

Od 1 listopada 2018 r. do 31 marca 2019 r. w gminie Łomazy realizowany był projekt pn. „Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców gmin Polski Południowo-Wschodniej” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W bezpłatnych szkoleniach udział wzięło 180 osób, powyżej 25. roku życia. Szkolenia przeprowadzono w 12-osobowych grupach. Szkolenia były prowadzone w czasie dostosowanym do możliwości uczestników projektu.

Z rekomendowanych 7 modułów tematycznych najpopularniejsze były 3: „Moje finanse i transakcje w sieci”, przeszkolono 10 grup, „Mój biznes w sieci”, 4 grupy, i „Tworzę własną stroną internetową (blog)”. W ramach spotkań uczestnikom zapewniono catering, materiały szkoleniowe i pendrive. Osoby ciekawie spędziły czas, nawiązały nowe znajomości, zdobyły, uzupełniły lub podwyższyły posiadane kompetencje w zakresie korzystania z zasobów informacyjnych, komunikacji online, zastosowania narzędzi cyfrowych, korzystania z e-usług publicznych, które będą mogły wykorzystywać w życiu codziennym.

W ramach projektu zakupiono 12 komputerów, które po zakończeniu szkoleń zostały przekazane do Szkoły Podstawowej w Huszczy.

Dziękujemy uczestnikom szkoleń za udział i ich zaangażowanie.