Przejdź do treści

Turniej w piłkę siatkową – Memoriał im. Tadeusza Maziejuka

17 marca 2024 r. o godz. 10.00 w Hali sportowej ZPO w Łomazach odbędzie się Memoriał im Tadeusza Maziejuka – wieloletniego działacza sportowego, szczególnie zasłużonego dla Gminy Łomazy.

Swoją pasją do sportu pozostawił namacalny ślad wśród naszej społeczności. Trener, prezes OSP, założyciel i działacz Ludowych Zespołów Sportowych, jeden z założycieli Klubu Sportowego NIWA w Łomazach a także założyciel Pierwszego w Polsce Uczniowskiego Ludowo-Pożarniczego Klubu Sportowego „FLORIAN” w Dubowie. Naczelnik gminy Łomazy, inicjator budowy szkoły w Łomazach. Z jego inicjatywy został wzniesiony Dom Kultury w Dubowie, hala sportowa oraz stadion.
Wielokrotnie nagradzany i odznaczany. Za swoją sportową działalność zdobył ok 30 odznaczeń m.in Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Wspierał powstawanie ludowych zrzeszeń, zakładał kluby sportowe, to z jego inicjatywy powstał klub Zielawa. Trener, prezes OSP, działacz LZS, naczelnik gminy Łomazy, inicjator budowy szkoły w Łomazach oraz Domu Kultury w Dubowie i stadionu sportowego. Jeden z założycieli klubu sportowego Niwa Łomazy.

DODATKOWE ZGŁOSZENIA drużyn (również męskich) grających w Grand Prix LZS 🏐

Organizatorzy:
Wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski
Radny Gminy Łomazy Kamil Frączek
Powiatowe Zrzeszenie LZS w Białej Podlaskiej
Gminny Ludowy Klub Sportowo Turystyczny Niwa Łomazy