Przejdź do treści

XIII Piknik Rodzinny

W niedzielę 11 czerwca 2023 roku w parku przy Placu Jagiellońskim w Łomazach odbył się XIII  Piknik Rodzinny zorganizowany w ramach kampanii „Postaw na Rodzinę”, na którym zgromadzili się mieszkańcy gminy, bawiły się na  nim dzieci, młodzież i dorośli.

Ideą Pikniku było promowanie zdrowego stylu życia, zorganizowanie alternatywnej formy spędzenia wolnego czasu poprzez wspólną zabawę, poprawienie relacji z bliskimi, promowanie pozytywnego obrazu rodziny, zacieśnienie więzi międzypokoleniowej.

Realizując Kampanię „Postaw na Rodzinę” organizatorzy chcieli zwrócić uwagę na fakt, iż to rodzina jest najmniejszą komórką lokalnej społeczności, ma wpływ na proces wychowania i kształtowania młodego pokolenia, a głównym jej zadaniem jest zapewnienie swoim członkom poczucia bezpieczeństwa, stabilności i oparcia.

Organizatorami Pikniku byli: Wójt Gminy Łomazy- Jerzy Czyżewski, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łomazach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach. W ofercie piknikowej znalazły się tego dnia różnorodne animacje, gry, konkursy i zabawy dla dzieci i młodzieży. Do konkurencji sportowych przystąpiły całe rodziny.

Nie zabrakło chętnych do skorzystania ze stanowiska z wirtualną rzeczywistością,
a najliczniej oblegany był oczywiście dmuchany plac zabaw. Furorę robiły kolorowe warkoczyki i tatuaże, malowanie buziek i wielkie bańki mydlane.

Ze sceny popłynęły  słowa piosenek młodych artystów, którym odwagi dodawał prowadzący imprezę przedstawiciel Radia Biper Mariusz Maksymiuk.

Przed publicznością wystąpiła również  Monika Głowacka prezentując koncert piosenek
„W pogoni za marzeniami…”

Imprezie towarzyszyła akcja krwiodawstwa, do której przyłączyło się ponad 20 osób. Wspólnie oddali blisko 10 litrów krwi.

Harcerze zaprezentowali tajniki udzielania pierwszej pomocy, a strażacy zapraszali do odwiedzania pojazdu ratowniczo – gaśniczego.

Imprezę zakończyła dyskoteka dla wszystkich gości.