Przejdź do treści

Z poczuciem wielkiej straty zawiadamiamy, że w dniu 1 kwietnia 2023 r. zmarł Tadeusz Maziejuk, ostatni żyjący Naczelnik Gminy Łomazy

Tadeusz Maziejuk, urodzony w 1936 w Terebeli, Naczelnik Gminy Łomazy w latach 1974 – 1976, wieloletni nauczyciel w szkołach w Studziane, Dubowie i Burwinie. Inicjator i budowniczy Stadionu Sportowego w Łomazach. Działacz sportowy, założyciel i działacz Ludowych Zespołów Sportowych na terenie Województwa i Powiatu Bialskiego. Jeden z założycieli Klubu Sportowego NIWA w Łomazach.

Długoletni Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Dubowie. Założyciel Pierwszego w Polsce Uczniowskiego Ludowo-Pożarniczego Klubu Sportowego „FLORIAN” w Dubowie. Wielokrotnie nagradzany o odznaczany. Najważniejszym odznaczeniem które posiadał był Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. W 2015 roku wydał wraz z bratem Czesławem publikację „Ludowa kultura fizyczna, sport i turystyka w Powiecie Bialskim”.

Wójt Gminy Łomazy wraz pracownikami Urzędu Gminy składają rodzinie oraz najbliższym szczere wyrazy współczucia i głębokiego żalu.

Uroczystości żałobne rozpoczną się we wtorek 4 kwietnia o godz. 8.00 w kaplicy Hades w Białej Podlaskiej, następnie o godz. 9.00 w kościele parafii Błogosławionego Honorata w Białej Podlaskiej zostanie odprawiona msza pogrzebowa.