Przejdź do treści

Za nami Pierwszy Memoriał pamięci Tadeusza Maziejuka!

Weekendowy turniej poświęcony był pamięci Tadeusza Maziejuka- wieloletniego działacza sportowego naszej gminy! Trenera, prezesa OSP, Naczelnika gminy Łomazy, założyciela i działacza LZS, jednego z założycieli Klubu Sportowego NIWA w Łomazach a także założyciela Pierwszego w Polsce Uczniowskiego Ludowo-Pożarniczego Klubu Sportowego „FLORIAN” w Dubowie. Inspirował młodzież do rozwijania sportowych talentów. Wraz z drużyną ZNP zdobył tytuł mistrza województwa ZNP i wicemistrza Polski. Był inicjatorem budowy szkoły w Łomazach, Domu Kultury w Dubowie oraz stadionu. Za swoją sportową działalność zdobył ok 30 odznaczeń m.in Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Puchary będące nagrodami w turnieju
Drużyny i zaproszeni goście

Do rywalizacji przystąpiło 13 drużyn. W organizację wydarzenia włączyli się:
– Radny Gminy Łomazy Kamil Frączek oraz Ireneusz Korszeń, Przewodniczący RG Andrzej Wiński,
– GLKST Niwa Łomazy z prezesem Romanem Bańkowskim,
– LZS w Białej Podlaskiej z Arkadiuszem Maksymiukiem i Mateuszem Siwcem.
– Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych Bogumiła Wińska,
W uroczystości uczestniczyła również rodzina zmarłego śp. Tadeusza, synowie Zbigniew, Tadeusz i Krzysztof, którzy podczas wydarzenia wyrazili wdzięczność za organizację wydarzenia oraz pamięć.
Memoriał odbył się pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego.

zaproszeni na memoriał goście, rodzina T. Maziejuka

Kibice byli świadkami naprawdę dobrej siatkówki, której towarzyszyło mnóstwo emocji, oraz fantastyczna atmosfera, wzmacniana świetnym dopingiem z trybun. Na zakończenie Memoriału zostały wręczone pamiątkowe okolicznościowe puchary i dyplomy.

Z jednej strony memoriał jest wyrazem szacunku wobec osób, które w wyjątkowy sposób zapisały się w naszej historii a z drugiej, pełni ważną rolę czynnika budującego naszą tożsamość. Pomaga określić siebie w kontekście dziedzictwa, zaczerpnąć inspiracje z ich pracy, twórczości i nabrać wiary we własne siły, bo przecież ktoś już przed nami przetarł szlak. To właśnie dzięki takim inicjatywom historia pozostaje w naszych sercach i umysłach na lata.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Biała24 – bp24.pl Dziękujemy!